وبلاگ آبمون صنعت

مقالات مرتبط با تجهیزات ساخته شده در آبمون صنعت
راه اندازی کارواش نانو بخار

راه اندازی کارواش نانو بخار

می 20, 2017

آبمون صنعت با بهره مندی از کارشناسان خود در زمره یکی از نخستین مراکز ساخت تجهیزات و راه اندازی کارواش نانو بخار قرار گرفته است. بطوریکه اکنون با تجربه ایجاد شانزده مرکز کارواش نانو بخار در ایران، صاحب برند و اعتبار ویژه ای در این زمینه شده است.

 

کارواش نانو بخار

کارواش بخار پروسه استفاده از بخار برای تمیز کردن داخل و بیرون ماشین است. بخار حرارت بالا یک عامل حیاتی در صنعت پاک کنندگی است که معمولا به دلیل اثربخشی و قابلیت های بهداشتی آن است. صنعت کارواش در حال حاضر با استفاده از تمیز کننده های بخار در یک مسیر مهم برای ارائه نتایج تمیزکنندگی با کیفیت بالا، قرار گرفته است. کارواش بخار به سرعت یکی از راه های مطمئن برای نگهداری از خودروها به شکل مناسب هم برای داخل شویی و هم روشویی شده است.

سیستم های پاک کننده بخار از آب خیلی کمی برای شستشوی ماشین استفاده می کنند و همین مانع ایجاد فاضلاب می شود. آن می تواند نتایج پاک کنندگی حیرت آوری را به بار بیاورد. آن همچنین از هیچ ماده شیمیایی یا شوینده های قوی که به رنگ ماشین آسیب می رسانند و عمر آن را کاهش می دهند استفاده نمی کند.

در مقایسه با کارواش های معمولی ،کارواش ها از دستگاه های کارواش بخار برای تمیز کردن ماشین ها استفاده می کنند چرا که آن کثیفی و فاضلاب کمتری دارد، ایمن است و تمیزکنندگی فوق العاده و سریع تری دارد.

معایب کارواش های سنتی و اتوماتیک

کارواشهای اتوماتیک نیاز به فضای زیاد و دستگاههای گرانتری دارند پس اگر ماهیانه ۵ میلیون هم درآمد داشته باشند باز نسبت به سرمایه گذاری انها اندک است. مصرف زیاد برق و خرابی دستگاههای اتوماتیک بعد از مدتی و نیز استفاده از فضای زیاد و اجاره زیاد مکان بابت این فضا, توجیه مناسبی برای استفاده از آن دستگاهها نیست گران بودن دستگاههای اتوماتیک که بالغ بر ۱۰۰ میلیون بوده و اصلا توجیه اقتصادی ندارند. عدم تمیزکاری و نظافت دقیق اتومبیل مخصوصا در توشویی در روشهای سنتی و اتوماتیک استفاده از مواد شوینده قوی که به مرور به رنگ اتومبیل آسیب می زند. زمان شستشوی زیاد به دلیل استفاده از مواد شوینده و دوباره شویی و سپس خشک کردن که در بخار شویی همه اینها در یک مرحله صورت میگیرد. آب قادر به نفوذ در منافذ ریز نیست و بسیاری از نقاط کثیف باقی می ماند.

مزایای کارواش بخار

قدرت بالای شستشو و نقاط ریز و نقاطی که امکان دسترسی به آنها نیست مانند کانال کولرها و جلوپنجره و لای دربها و… تمام نقاط دست نیافتنی رنگ کوره ای ماشین تا ۴۰۰ درجه حرارت را تحمل میکند و ماشینهایی که تازه رنگ شده است تا ۲۵۰ درجه . در حالیکه بخار ۱۲۰ درجه حرارت دارد و مسیری که طی میکند تا انتهای شلنگ به شدت افت دما دارد به نحوی که حتی مشکلی بر روی قطعات فایبر گلاس هم بوجود نمی آورد.کارواشهای سنتی قادر به شستشوی صندلیها و توشویی ماشین به این شکل نیستند برای همین

نیاز به به بخارشویی همیشه وجود دارد.و تقاضای مشتریان رو به افزونی است. کیفیت در بخارشویی حرف اول را میزند. این مطلبی است که همیشه دارندگان اتومبیلهای مدل بالا خواهان آن هستند.

  1. جلای فو ق العاده خودرو نسبت به شستشوی با آب و مواد شوینده.
  2. عدم نیاز به مواد شوینده در بخار شویی.
  3. عدم تولید پساب و فاضلاب و کف و … و سازگار با محیط زیست.
  4. شستشوی صندلیهای ماشین به بهترین شکل که در کارواش سنتی غیر ممکن است.
  5. عدم نیاز به فضای زیاد( به اندازه فضای دو ماشین با دربهای باز کافیست).
  6. هزینه های پایین با توجه به سرمایه گذاری کم و سود دهی بالا.
  7. دیرتر کثیف شدن ماشین بعد از بخارشویی .علت آن این است که چربی ها و مواد چسبنده در بخار شویی از روی بدنه کاملا پاک میشود و باعث صیقلی شدن سطح میشوددر نتیجه آلودگی به راحتی به بدنه نمیچسبند.
  8. پولیش با بخار.
  9. از بین بردن ویروس بسیار خطرناکی بنام dustmite که در داخل صندلیها و کانال کولر اتومبیل رشد میکند که فقط با حرارت بخار از بین میرود.
  10. و جدید بودن این شغل و ذهنیت خوب مرم نسبت به بخارشویی باعث جذب مشتریان فراوان میشود.

 

فیلم/ کارواش نانو بخار آبمون صنعت

 

نویسنده: